10 kroków koreańskiej pielęgnacji - codzienna pielęgnacja

10 kroków koreańskiej pielęgnacji - codzienna pielęgnacja

Duża liczba kobiet, zakańcza proces pielęgnacji twarzy, na wykonaniu demakijażu i spłukaniu nieestetycznych pozostałości wodą. Jeżeli marzysz o promiennej skórze i pragniesz przez długi czas cieszyć się jej młodością – poznaj 10 kroków koreańskiej pielęgnacji. Choć etapy są monotonne, to właśnie dzięki wytrwałości i systematyczności, kobiety osiągają niesamowite efekty.

Krok 1 – Demakijaż wykonany olejkami

Wykonywanie demakijażu olejkami, skutecznie i niezwykle łagodnie usuwa brud oraz resztki makijażu. Świetnie radzi sobie również z rozpuszczaniem kremów, podkładów i silikonów.

Zaleca się wykonywanie tego etapu codziennie – rano i wieczorem. Prawidłowe oczyszczenie cery, jest podstawiona zasadą 10 kroków koreańskiej pielęgnacji.

Krok 2 – Oczyszczanie twarz wykonane kosmetykiem na bazie wody

Choć niektórzy, pielęgnację twarzy kończą na pierwszym etapie, to jak się okazuje, nie jest on wystarczający. Oczyszczenie twarzy olejkiem sprawia, że możemy usunąć z naszej cery najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia, jakie pozostawia makijaż, poprzez rozpuszczenie go. Na twarzy, nadal znajdują się jednak pozostałości naszych kosmetyków oraz resztki olejku (które mogą powodować obciążenie skóry i zatykanie się porów). Dlatego, niezbędny okazuje się drugi etap oczyszczania cery, przy zastosowaniu produktu na bazie wody, np. żelu do mycia, płynu micelarnego, glinki, pianki lub mleczka.

Zaleca się wykonywanie tego etapu codziennie – rano i wieczorem.

Krok 3 – Wykonanie peelingu

Złuszczanie martwych komórek naskórka, pomaga usunąć suche skórki, nadaje cerze zdrowego wyglądu, a także poprawia jej koloryt.
Zabieg ten powinno wykonywać się 1-3 razy w tygodniu.

Krok 4 – Tonizowanie z użyciem hydrolatu lub toniku

Zbyt wysokie pH, prowadzi do nadmiernego błyszczenia się skóry, zbyt niskie sprawia, że staje się ona bardziej reaktywna na bodźce. Pielęgnacja cery tonikiem, pomoże zapewnić jej odpowiedni poziom i równowagę.

Ten etap najlepiej wykonywać codziennie.Krok 5 – Esencja do twarzy

Esencje, zawierają w swoim bogatym składzie antyoksydanty oraz substancje nawilżające, a także takie, które poprawiają koloryt skory.

Zaleca się wykonywanie tego etapu codziennie.

Krok 6 – Serum dobrane do potrzeb cery

Serum to kosmetyk z wysoką zawartością skoncentrowanych substancji czynnych, dzięki którym w krótkim czasie można uzyskać znakomite efekty.

Zaleca się wykonywanie tego etapu codziennie lub okresowo.

Krok 7 – Maseczka w płachcie

Maseczkę w płachcie, zaleca się nakładać 1-3 razy w tygodniu, zgodnie z wymogami skóry. 

Krok 8 – Pielęgnacja okolic pod oczami

Skóra pod oczami, jest niezwykle cienka i wrażliwa. Odpowiednie nawilżenie zapewni jej elastyczność i ochroni przed powstawaniem zmarszczek.

Pielęgnację skóry pod oczami, zaleca się wykonywać każdego dnia.

Krok 9 – Intensywne nawilżenie twarzy kremem

To jeden z najpopularniejszych kroków wykonywanych w codziennej pielęgnacji, pośród kobiet z naszego kraju. 

Zalecane jest stosowanie codzienne.

Krok 10 – Nałożenie na twarz kremu z filtrem przeciwsłonecznym 

10 kroków koreańskiej pielęgnacji zakończone jest zastosowaniem kremu z filtrem przeciwsłonecznym. To obowiązkowy krok, mający na celu ochronę skory przed promieniowaniem.

Zalecane jest stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym codziennie rano.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments