Co zrobić żeby włosy się nie puszyły? Sposób na puszące się włosy

Co zrobić żeby włosy się nie puszyły? Sposób na puszące się włosy

Wiele osób, zwłaszcza kobiet zastanawia się nad tym, co zrobić żeby włosy się nie puszyły. Jest to problem, który staje się męczący zwłaszcza zimą, gdy włosy non stop pocierane są przez czapki i szaliki. Na całe szczęście znaleźć można niejeden sposób na puszące się włosy i pożegnać się z tym zmartwieniem raz na zawsze!

Co zrobić żeby włosy się nie puszyły?

Tak naprawdę najprostszym sposobem będzie odżywka do włosów puszących się oraz szampon do włosów puszących się z tej samej serii. Warto zwrócić uwagę właśnie na to, aby seria była ta sama, ponieważ znacząco ułatwia to pielęgnację włosów. Włosy bowiem także przyzwyczajają się do danego kosmetyku i na jeden reagują lepiej, podczas gdy na drugi znacznie gorzej.

włosy puszące się

Taki preparat warto dobierać więc metodą prób i błędów, aż znajdzie się dla siebie ten idealny, który spełni wszelkie postawione mu oczekiwania. Kosmetyki przeciw puszeniu się włosów powinny zaleźć się od razu w każdej kosmetyczce. Włosy puszące się są bowiem trudne do ułożenia i nie prezentują się zbyt estetycznie.

Co na puszące włosy- wizyta u fryzjera

Zastanawiając się, co zrobić żeby włosy się nie puszyły, warto rozważyć wizytę u fryzjera. Bardzo często pozytywne rezultaty przynosi już samo podcięcie włosów, zwłaszcza zniszczonych, rozdwojonych końcówek. Jednak nie zawsze cięcie jest potrzebne.

Czasem po prostu wystarczy ich odpowiednie odżywienie oraz nawilżenie. W tej chwili w salonach fryzjerskich znaleźć można wiele sposobów wzmacniania włosów. Sprawi to, iż od razu po wyjściu z salonu, włosy będą się lepiej układać i przestaną się puszyć.

sposób na puszące się włosy

Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jeśli marzy się o gładkich i ułożonych włosach, które nie sprawiają większych problemów. Metoda pielęgnacji na pewno zostanie dobrana przez fryzjera. Co zrobić żeby włosy się nie puszyły? Wybrać odpowiedni zakład fryzjerski i poddać się pielęgnacji!

Domowe sposoby na puszące się włosy- jak sobie pomóc?

Oczywiście istnieją także domowe sposoby, które umożliwiają poradzenie sobie z puszącymi się włosami i ułatwiają ich bezproblemowe układanie oraz rozczesywanie. Doskonałym pomysłem będą mocno nawilżające maseczki do włosów.

szampon do włosów puszących się

Jak najbardziej można wykonać je samodzielnie. Dobrym i bardzo prostym sposobem będzie nakładanie na całą długość włosów żółtka jajka. Ma ono właściwości silnie odżywiające, które wnikają bardzo głęboko w strukturę włosa.

Dzięki temu faktycznie włosy stają się wygładzone na całej powierzchni, co dodaje im blasku i minimalizuje efekt puszenia się.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments