Dekoloryzacja w domu - jak zmyć farbę do włosów?

Dekoloryzacja w domu - jak zmyć farbę do włosów?

Piękne włosy to podstawa dobrego samopoczucia każdej kobiety. Co zrobić, gdy efekt koloryzacji odbiega od naszych oczekiwań? Jak zmyć farbę do włosów? Dekoloryzacja w domu może być całkiem prosta, jeśli wypróbujemy sprawdzone, naturalne i bezpieczne metody usuwania niechcianej farby. 

Soda oczyszczona – tani produkt do samodzielnego usuwania farby z włosów

Popularna w kuchni soda oczyszczona jest nieoceniona, gdy zastanawiamy się, jak zmyć farbę do włosów. Dekoloryzacja w domu przebiegać będzie sprawnie, gdy samodzielnie przyrządzimy płukankę z sody i niewielkiej ilości proszku do pieczenia.

czym zmyć farbę z włosów

Jak zmyć farbę z włosów sodą? Dzięki temu, że soda posiada silne, naturalne właściwości oczyszczające, z łatwością usunie farbę z włosów. Wystarczy kilka razy przepłukać głowę mieszanką z sodą lub nawet dodać sodę do szamponu przeciwłupieżowego. Po kilku płukaniach włosy będą oczyszczone z farby.

jak wypłukać farbę z włosów domowe sposoby

Niewielka ilość proszku do prania idealnym sposobem na zmycie ciemnej farby

W przypadku włosów farbowanych na ciemny kolor dekoloryzacja w domu powiedzie się, jeśli wykorzystamy niewielką ilość zwykłego proszku do prania. To dobry wybór dla pań, które myślą, jak przyspieszyć zmywanie farby z włosów. Jednak trzeba działać ostrożnie, by nie zniszczyć włosów.

jak zmyć farbę do włosów

Zmywanie farby może przyspieszyć także ocet jabłkowy, który działa znacznie łagodniej i można go stosować jako dodatkową płukankę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments