Hula hop na brzuch - co daje kręcenie? Jak ćwiczyć?

Hula hop na brzuch - co daje kręcenie? Jak ćwiczyć?

Dbanie o swoją sylwetkę oraz jędrność i sprężystość ciała to w obecnych czasach niemal obowiązek. Dieta i ćwiczenia pomagają osiągnąć wymarzony efekt, jednak istnieją specjalne zajęcia, które pozwalają osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym czasie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest hula hop na brzuch, który sprawia, że ta część ciała jest pięknie wymodelowana.

Ćwiczenia na piękną talię

Wiele osób zastanawia się, czy hula hop odchudza ciało. Odpowiedź brzmi: tak! Oczywiście jest to ćwiczenie fizyczne, które polega na spaleniu kalorii, co prowadzi do wyszczuplenia ciała. Jednak nie to jest głównym zadaniem tego ćwiczenia. Hula hop na brzuch wykorzystywany jest głównie po to, żeby wyszczuplić i wymodelować tę konkretną partię ciała.

czy hula hop odchudza

Warto zatem wiedzieć, co daje kręcenie hula hop. Przed wszystkim pobudza do pracy mięśnie całego gorsetu brzusznego, dbając o to, by pracowały zarówno mięśnie z przodu, jak i z boku.

Odpowiednia technika

Zastosowanie hula hop na brzuch jest dosyć proste. Wiele osób ma wrodzoną umiejętność poruszania ciałem w ten sposób, aby przyrząd ten nie spadał. Warto wiedzieć, jak kręcić hula hopem, żeby ćwiczenie to było jeszcze bardziej skuteczne.

Przede wszystkim istnieją specjalne przyrządy z dodatkowymi, masującymi kulkami, które rozbijają tkankę tłuszczową i sprawiają, że brzuch jest jeszcze bardziej jędrny. Tylko uwaga! Takie ćwiczenie może być nieco bolesne.

hula hop efekty po jakim czasie

Zadowalające efekty

Stosując regularnie hula hop na brzuch można obserwować zdumiewające rezultaty. Jeśli cieszy nas kręcenie hula hop, efekty przejdą same, nawet wtedy, kiedy nie będziemy przykładali do nich większej wagi. Płaski i twardy brzuch, pogłębione wcięcie w talii i ogólne lepsze samopoczucie pojawią się już po kilkunastu dniach regularnych ćwiczeń. Ważne jest długie kręcenie hula hop.

Efekty – po jakim czasie zauważymy znaczną i trwałą poprawę? Wszystko oczywiście zależy od naszej wagi początkowej i ogólnej kondycji. Przyjmuje się, że wymodelowanie brzucha następuje u większości kobiet już po około miesiącu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments