Ingersoll – zegarki z amerykańską precyzją!

Ingersoll – zegarki z amerykańską precyzją!

Ingersoll to jedna z najstarszych, amerykańskich marek zegarków. Pierwszy czasomierz Ingersoll pojawił się w sprzedaży w 1892 roku. Sprawdźmy, czy prawie 130 lat tradycji i doświadczenia to wystarczający powód, aby kupić zegarek Ingersoll.

Zegarki Ingersoll – odrobina historii

Jak już wspomnieliśmy zegarki Ingersoll zadebiutowały pod koniec XIX wieku. Pierwszym modelem dostępnym w sprzedaży był zegarek Universal. Był zdecydowanie większy niż dzisiejsze czasomierze i trudno go porównywać do zegarków naręcznych. Prawdziwym przełomem dla firmy Ingersoll było wprowadzenie na rynek zegarka Yankee w 1896 roku. Ten model zegarka Ingersoll zapisał się w historii jako tak zwany dollar watch. Był to pierwszy tak tani zegarek, sprzedawany w USA. Cena 1$ dolara sprawiła, że po raz pierwszy niewielki czasomierz stał się towarem dostępnym dla szerokiej publiki. Na sprzedaż tak tanich, jak na tamte czasy, zegarków pozwoliło zautomatyzowanie produkcji. Po koniec XIX wieku firma produkowała 8 tys. tego rodzaju zegarków dziennie, a w 1910 produkcja osiągnęła poziom 3,5 mln zegarków rocznie. Łącznie, w ciągu 20 lat sprzedano ponad 20 mln takich zegarków Ingersoll. Skala ta pokazuje jak mocno zegarki Ingersoll zapisały się w świadomości Amerykanów.

Kolejnym kamieniem milowym dla firmy było pojawienie się zegarków z Myszką Miki. Te zegarki naręczne zadebiutowały w 1930 roku. Popularność sympatycznego bohatera komiksów i kreskówek sprawiła, że firma Ingersoll w ciągu kolejnych 15 lat sprzedała aż 5 milionów zegarków z Mickey Mouse – dodaje ekspert z firmy FabrykaZegarkow.pl.

Dziś właścicielem marki Ingersoll jest brytyjska firma Zeon Watches. Zegarki opatrzone logo Ingersoll można kupić w ponad 50 krajach na całym świecie, w tym oczywiście również w Polsce.

Kolekcje zegarków Ingersoll

Zegarki Ingersoll sprzedawane są obecnie w ramach 5 zróżnicowanych kolekcji. Każda z nich posiada swój unikalny charakter i nawiązuje do nieco innej stylistyki.

  • Ingersoll 1892 to kolekcja zegarków, które swoim designem i nazwami nawiązują do historycznych modeli tej marki i najważniejszych wydarzeń w historii firmy. Wśród zegarków z kolekcji Ingersoll 1892 można znaleźć takie kultowe modele, jak chociażby Regent, Herald, Grafton czy New England.
  • Ingersoll Discovery to, jak sama nazwa sugeruje, zegarki dla mężczyzn aktywnych lubiących przygody i podróże. Zegarki Ingersoll z tej kolekcji łączą w sobie casualowy, outdoorowy styl z elementami klasycznej elegancji.
  • Ingersoll Chronicle, podobnie jak kolekcja 1892, obejmuje zegarki nawiązujące swoim wyglądem do klasycznych, eleganckich zegarków z początku XX wieku. W kolekcji Ingersoll Chronicle możemy znaleźć eleganckie, męskie zegarki do garnituru, jak i zegarki z serii The Gem. Są to damskie zegarki Ingersoll ozdobione błyszczącymi kryształkami.
  • Ingersoll Chronicle to kolekcja skupiające zegarki, które powstały w wyniku współpracy pomiędzy Ingersoll a innymi firmami. Najbardziej charakterystycznym przykładem zegarków Ingersoll z tej kolekcji są kultowe zegarki z Myszką Miki.
  • Ingersoll Radiolite to niewielka kolekcja, w której możemy znaleźć proste eleganckie zegarki, pozbawione nadmiaru ozdób i dodatkowych funkcji.

Zegarki męskie Ingersoll – do czego nosić?

Zastanawiacie się, do czego i na jakie okazje nosić zegarki Ingersoll? W dużej mierze zależy to oczywiście od tego, jaki model zegarka wybierzemy. Modele ze stosunkowo prostą tarczą i skórzanym paskiem możemy z powodzeniem założyć do garnituru, na oficjalne okazje. Przykładem takiego zegarka może być model Ingersoll Clay Automatic Limited Edition. Wybierając zegarek do garnituru, trzymamy się zasady odpowiedniego doboru kolorów. Za najbardziej klasyczne i eleganckie uchodzą zegarki z czarnym paskiem, srebrną kopertą i jasną tarczą oraz zegarki z brązowym paskiem i złotą kopertą. Pamiętajmy również, że kolor koperty powinien być dopasowany do innych, metalowych elementów stroju jak spinki do mankietów czy klamra paska. Analogicznie kolor skórzanego paska zegarka dopasowujemy do koloru, innych skórzanych elementów naszej garderoby.

zegarek-meski-ingersoll-clay-automatic-limited-edition-in1004ap_1

Zegarki Ingersoll to jednak nie tylko eleganckie modele do garnituru. Rdzeniem kolekcji czasomierzy tej marki są casualowe zegarki codzienne, które z łatwością dopasujecie do różnych stylizacji. Coś dla siebie znajdą tu zarówno panowie preferujący zegarki na skórzanym pasku, jak i Ci, którzy wolą zegarki na metalowej bransolecie.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments