Jak ćwiczyć na twisterze? Twister przyrząd do ćwiczeń

Jak ćwiczyć na twisterze? Twister przyrząd do ćwiczeń

Twister jest urządzeniem, które wzmacnia mięśnie brzucha, wysmukla talię, a także redukuje tkankę tłuszczową. Aby osiągnąć wymarzone efekty niezbędna jest systematyczność i prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń. Warto więc dowiedzieć się, jak ćwiczyć na twisterze.

Czym jest twister?

Jedną z dostępnych metod modelowania sylwetki jest twister – przyrząd do ćwiczeń, który pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wzmocnić mięśnie brzucha. Praca na takim sprzęcie polega głównie na wykonywaniu skrętów tułowia. Twister to mały i poręczny sprzęt. Łatwo go przenieść, przesunąć lub zabrać ze sobą na wycieczkę. Możesz na nim ćwiczyć gdzie zechcesz, ponieważ nie wymaga on zbyt dużo miejsca.

Jak ćwiczyć na twisterze?

Zanim użytkowanie tego urządzenia stanie się dla ciebie przyjemną rutyną, upewnij się, że wiesz jak ćwiczyć na twisterze. Ogromne znaczenie w trakcie takich ćwiczeń ma stabilizacja ciała od pasa w górę. Dolna część ciała natomiast wykonuje skręty pobudzając do pracy mięśnie brzucha.Na początku powinniśmy znaleźć takie miejsce do ćwiczeń, w którym mamy możliwość oparcia gdzieś dłoni, np. koło ściany, szafy lub drzwi, aby utrzymać stabilizację korpusu i prawidłową technikę wykonywania ćwiczenia. Na twisterze powinno się stawać boso, ponieważ zamontowane na powierzchni urządzenia wypustki zapewniają wówczas najlepsze efekty.

ćwiczenia na twisterze

Jakie korzyści zapewniają ćwiczenia na twisterze?

Systematyczny trening z użyciem twistera zapewni ci wiele korzyści, min. ukształtuje mięśnie twojego brzucha. Skręty tułowia, jakie będziesz wykonywać w trakcie ćwiczeń, pobudzą do pracy często zapomniane mięśnie skośne brzucha. Regularne używanie twistera sprawi, że szybciej zobaczysz u siebie wcięcie w talii i pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej widocznej na twoich boczkach. Dodatkowo spalisz dużo kalorii, co przybliży cię do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Jeśli podczas swoich treningów będziesz wykonywać ćwiczenia na twisterze, efekty zobaczysz bardzo szybko.

Kiedy już dowiesz się, jak prawidłowo ćwiczyć na twisterze, będziesz mógł cieszyć się zadowalającymi efektami. Pamiętaj jednak o prawidłowej technice i systematyczności. Dzięki temu osiągniesz szczupłą talię i wymodelujesz mięśnie swojego brzucha.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments