Jak układać niemowlę do snu? Pozycja spania niemowlaka

Jak układać niemowlę do snu? Pozycja spania niemowlaka

Każde narodzone dziecko jest cudem i niepowtarzalnym darem dla rodziców. Dzieci są zwieńczeniem ich miłości. Zwłaszcza młodzi rodzice zastanawiają się jak układać niemowlę do snu, aby spało ono w najlepszej pozycji.

Jak kłaść niemowlę do snu?

Jak układać niemowlę do snu, aby czuło się komfortowo podczas snu? To pytanie pada, zwłaszcza w przypadku młodych ludzi, którzy właśnie zostali rodzicami. W ich głowach pojawiają się dosłownie setki pytań na temat odpowiedniej pozycji niemowlęcia podczas snu, takich aby jak: w jakiej pozycji powinno spać niemowlę albo po prostu jak kłaść niemowlę do snu. Dla młodych rodziców to prawdziwe wyzwanie.

w jakiej pozycji powinno spać niemowlę

Według aktualnych wytycznych Akademii Pediatrii z USA rekomendowane jest kładzenie dziecka na pleckach bez poduszki. Według badań jest to najbezpieczniejsza pozycja. Dziecko leży wtedy płasko i może swobodnie oddychać.

Wiedza w praktyce – czyli nauka przed pojawieniem się dziecka

Rodzice przed pojawieniem się dziecka na świecie długo przygotowują się do tego ważnego wydarzenia. W końcu ich cały dotychczasowy świat i całe życie ulegnie gruntownej przemianie.

jak powinien spać noworodek w łóżeczko

Rodzice uczą się w jaki sposób przygotować dziecko do kąpieli, co podawać do jedzenia, w jakich porcjach, ale także jak układać noworodka do spania. Cała książkowa wiedza, lub ta pozyskana na różnego rodzaju kursach zostanie przetestowana, kiedy na świecie pojawi się już dziecko.

Zatem wiele informacji oraz praktykę możesz przećwiczyć na kursach macierzyństwa.

Spokój i wyciszenie

Jak powinien spać noworodek w łóżeczku – na ten temat powstało już wiele publikacji, a także wiele ekspertyz osób bardzo doświadczonych w tej kwestii. Zatem jak układać niemowlę do snu? Przede wszystkim należy zadbać o prawidłowy przebieg snu dziecka, aby czuł się dobrze i komfortowo.

w jakiej pozycji powinno spać niemowlę

Sen jest zarówno bardzo ważny dla dzieci jak i dla dorosłych osób. To właśnie prawidłowy sen sprawia, że czujemy się wyspani i znacznie lepiej czujemy się przez cały dzień. Sen wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli zapewniamy dziecku wystarczająco dużą ilość snu dobrej jakości, to tym samym dbamy o jego prawidłowy wzrost oraz rozwój.

Sen pozytywnie wpływa na jakość całego życia, zwłaszcza w przypadku bardzo małych dzieci, dla których jest on postawą prawidłowego rozwoju. Niemowlęta w większość swojego czasu poświęcają na sen, warto by był odpowiednio dobrej jakości, w tym bezpieczny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments