Łączenie kolorów ubrań - jak dobierać kolory ubrań?

Łączenie kolorów ubrań - jak dobierać kolory ubrań?

Żyjemy w czasach, w których granice w modzie zostały mocno zatarte. Odchodzi się od klasyki na rzecz coraz to bardziej abstrakcyjnie połączonych kompletów i wzorów. Nie każdy jednak z tego typu stylem czuje się tak dobrze, jak gwiazdy Instagrama, dlatego warto przemyśleć sprawę i w pierwszej kolejności skoncentrować się na kolorach odpowiednich dla nas.

Jak łączyć kolory ubrań?

Jak łączyć kolory ubrań-barwy ciepłe a barwy zimne. Jeśli jesteśmy posiadaczami cery o barwie zimnej, to zarówno kolor włosów, jak i kolory ubrań powinny być również zachowane w odcieniach chłodnych. Analogicznie należy podejść do ciepłego i oliwkowego koloru skóry- tu zarówno brązy i rudości na włosach, jak i ciepłe odcienie ubrań podkreślą nasz naturalny blask.

Dzieje się tak, ponieważ odpowiednio dobrane odcienie ubrań będą podkreślać cały nasz urok. Barwy przeciwstawne będą natomiast podkreślać mankamenty naszej urody, tak więc cera zimna w zestawieniu z ciepłymi barwami może wydawać się jeszcze bardziej blada i zmęczona.

Zestawienia kolorów ubrań – znam swój typ urody i co dalej?

Zarówno barwy, jak i struktury tkanin oraz wzory są piekielnie ważne. Począwszy od klasyki, w której elegancka czerń pasuje do każdej innej barwy. Biele są równie neutralne co czernie, dlatego dobrze komponują się z każdym innym kolorem.

Odcienie beżu świetnie sprawdzają się z brązami oraz każdym odcieniem bieli, która nadaje beżom świeżości. Łączona natomiast z czernią daje efekt nonszalancji i elegancji. Granat jest kolorem, który wypada gasić mniej intensywnymi barwami. Dobrze sprawdzają się tu błękity, pudrowe róże, beże oraz szarości.

Dobieranie kolorów ubrań – jak to robić?

Kolory intensywne są bardziej wymagające od standardowych czerni i bieli. Bardzo pomocne będzie tu koło barw, które bez problemu znajdziemy w internecie. Przede wszystkim ważna jest zasada kolorów przeciwstawnych. Kolory sąsiadujące ze sobą jak czerwienie z pomarańczami lub żółciami dają efekt mdły, dlatego czerwień lepiej łączyć z odcieniami niebieskiego i turkusami. Błękity efektownie wyglądać będą z pomarańczami i żółciami. Tu liczyć się będzie również intensywność łączonych kolorów. Warto zwrócić uwagę na to, aby intensywne kolory miały swoje “uspokajacze” o mniejszej intensywności, dzięki temu nasz ubiór nie będzie krzykliwy.

Kolorem, który okazuje się być idealnym wyborem w łączeniu z każdą intensywną barwą, jest szarość. To właśnie szarości używane są często przez projektantów do nadania intensywnym barwom swoistej oryginalności. Możemy być pewni, że ten uniwersalny kolor sprawi, iż najbardziej intensywne barwy (żółcie,pomarańcze,czerwienie, a nawet seledyny!) pozwolą nam stworzyć idealny i przyciągający uwagę outfit.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments