Makijaż dla rudych włosów - jaki makijaż dla rudowłosej?

Makijaż dla rudych włosów - jaki makijaż dla rudowłosej?

Ognisty kolor włosów to niesłabnący trend w modzie. Jako że naturalnie występujący nie jest czymś zwyczajowo spotykanym, coraz częściej więc farbujemy się na rudo. Jest to jednak kolor dość zobowiązujący, zwłaszcza dla Pań. Dlaczego? Makijaż do rudych włosów potrafi sprawić wiele problemów. Pojawia się więc pytanie – jaki makijaż do rudych włosów powinno się wybrać?

Odcień włosów a kolor makijażu dla rudowłosej

Makijaż dla rudych kobiet w dużej mierze zależy od tego w jaki odcień wpadają ich włosy – ważne jest to jaki kolor rudości posiadamy naturalnie lub na jaki się zdecydowałyśmy się podczas procesu farbowania. To właśnie do niego będziemy dobierać kolorystykę make-upu, jego odcienie, intensywność i styl.

Makijaż do rudych włosów we wszystkich odcieniach z pewnością wypadnie świetnie jeśli użyjemy do niego odcieni zieleni – możemy zdecydować się na kolor oliwkowy czy khaki lub pójść nieco bardziej w tradycyjne zielenie. Jeśli jednak nie jest to nasz ulubiony kolor i niezbyt mamy ochotę nosić zielonkawy makijaż, wówczas warto przeanalizować jaki dokładnie odcień mają nasze włosy.

Naturalne, jasne rudości, wpadające w kolor marchewkowy lub nawet ocierające się o blond powinny wybierać delikatne makijaże – tym delikatniejsze, im jaśniejszy jest odcień włosa. W takim wariancie doskonale sprawdzą się klasyczne beże i odcienie złota oraz nieco bardziej żywe pomarańcze. Część kobiet przy takich włosach dobrze będzie też wyglądała w brudnych różach.

Im bardziej intensywne włosy tym makijaż dla rudych powinien być bardziej wyrazisty. Ciemne brązy i głębokie śliwki to zdecydowanie dobry wybór w takim przypadku. Klasyczna czerń również będzie odpowiednia, podobnie jak odcienie szarości, można też sięgnąć po kolor miedziany.

makijaż-rudo-włosa

Brwi i usta, czyli jak odpowiednio dopełnić makijaż do rudych włosów?

Odpowiednio dobrana kolorystyka to dopiero początek sukcesu, nic bowiem nie zdziałamy jeśli makijaż do rudych włosów oprzemy tylko na niej. Warto więc zadbać, aby obok pięknie pomalowanych oczu mieć także właściwy odcień brwi i dobrze dobraną pomadkę lub szminkę.

Stylizacja brwi w makijażu dla rudowłosej to często główny problem – wiele kobiet o ognistych włosach decyduje się na zbyt ciemne brwi, co wcale nie wygląda dobrze. Przy czerwonych włosach sprawdzą się pomady w odcieniach brązowoczerwonych – im jaśniejsze włosy, tym subtelniej należy podejść do sprawy malowania brwi.

Kolor ust będzie w większości zależny od charakteru makijażu oraz preferencji jego posiadaczki. Do makijażu na co dzień powinno się wybierać naturalne kolory. W przypadku rudych włosów pięknie wypadną korale i brzoskwinie. Do make-upu bardziej wieczorowego możemy pokusić się o czerwone usta, jednak ze względu na ich zbliżoną gamę kolorystyczną do włosów warto wtedy zrezygnować z nadmiaru kolorów i oczu pomalować nieco bardziej stonowanie.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments