Manicure Baby Boomer - paznokciowy hit tego roku

Manicure Baby Boomer - paznokciowy hit tego roku

Manicure w stylu Baby Boomer to prawdziwy tegoroczny hit! W czym tkwi sekret jego popularności i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Baby Boomer – nowa wersja klasyka

Manicure Baby Boomer, choć brzmi bardzo egzotycznie, jest nowszą wersją klasycznego manicure francuskiego. Nadaje on paznokciom efekt ombre, jednak w rzeczywistości jest to cieniowany french manicure. Tradycyjny manicure francuski, jak wszyscy doskonale pamiętamy, kobiety pokochały za to, że pasuje do każdej stylizacji i okazji.

Nie inaczej jest z Baby Boomer – doskonale pasuje nie tylko na co dzień, ale i podczas oficjalnych wyjść będzie świetnym uzupełnieniem eleganckiej stylizacji. Ten styl uwielbiają kobiety w każdym wieku, a to za sprawą jego delikatności i lekkości. Baby boomer może być samodzielnym zdobieniem płytki paznokcia, jednak stanowi także bazę do dalszego, bardziej oryginalnego i fantazyjnego upiększania paznokci, bowiem pięknie współgra z cekinami, brokatem, a nawet delikatnymi, ręcznie malowanymi wzorami.

Bardziej zaawansowane stylizacje wykonać powinna profesjonalna stylistka paznokci, jednak podstawową wersję Baby Boomer możemy zrobić sami w domowym zaciszu za pomocą tradycyjnych lakierów, choć baby boomer najpiękniej prezentuje się na hybrydzie. Warto wiedzieć, że ozdobienie paznokci w ten sposób jest nieco bardziej czasochłonne niż tradycyjny manicure francuski.

Jak uzyskać wyjątkowy efekt za pomocą hybrydy?

Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie baby boomer, pierwszym krokiem będzie, jak w każdym przypadku, odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Odpowiednie przygotowanie paznokcia do manicure pozwala na dłużej cieszyć się efektami, poprzez dłuższe utrzymywanie się lakieru.

Następnie należy rozprowadzić na płytce cienką warstwę bazy do hybrydy i utwardzić ją pod lampą. Kolejnym krokiem jest pomalowanie paznokci na kolor beżowy bądź jasno różowy – należy nałożyć dwie warstwy lakieru i każdą utwardzić pod lampą. Sekretem stylizacji baby boomer jest odpowiednie rozprowadzenie lakieru białego – należy zrobić to na długości 1/3 paznokcia, po czym za pomocą gąbeczki rozprowadzić lakier w stronę jego nasady. Rozprowadzanie lakieru powinno mieć formę stemplowania i zapewniać jednolite przechodzenie jednego koloru w drugi. Na paznokcie powinno się nałożyć dwie lub nawet trzy warstwy białego lakieru, a każdą z nich utwardzić pod lampą dla uzyskania pełnego efektu.

Na koniec na płytkę powinien zostać nałożony top, a po jego utwardzeniu paznokcie przetarte cleanerem. Na etapie nakładania lakieru białego można również musnąć paznokcie brokatem lub nałożyć cekiny, jednak tradycyjny manicure w stylu baby boomer powinien ograniczyć się jedynie do prawidłowo rozprowadzonego białego lakieru.

Dla tych, którzy kochają eksperymenty (a do tego się ich nie boją), polecane jest użycie także innych kolorów – choć baby boomer powinno wykonywać się za pomocą jasnych, delikatnych barw, nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć także innych kolorów. Doskonale sprawdzi się kolor szary, błękitny czy pastelowa zieleń.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments