Na co zwracają uwagę mężczyźni u kobiety?

Na co zwracają uwagę mężczyźni u kobiety?

 W tematyce damsko-męskiej istnieją zagadnienia, które szczególnie interesują obie płcie. Przede wszystkim pytania dotyczą wzajemnej atrakcyjności. Panie przede wszystkim  chciałyby wiedzieć, na co zwracają uwagę mężczyźni podczas pierwszych kontaktów. Takie informacje są szczególne cenne, albowiem pozwalają kobietom wyeksponować te elementy, które odpowiedzialne są za dobre wrażenie wywierane na płci przeciwnej.

Prawda odmienna od stereotypów

Na temat tego, na co facet zwraca uwagę kiedy patrzy na kobietę, istnieją utarte przekonania, które niekoniecznie są prawdziwe. W obiegowych twierdzeniach, pierwsze co mężczyźni zauważają to ogólnie rzecz biorąc – drugorzędne cechy płciowe. O damskim biuście i tyłku powstało mnóstwo mniej lub bardziej wyszukanych dowcipów. Rzeczywistość jest jednak inna, bo panowie w pierwszym rzędzie patrzą na twarz. W obrębie twarzy są dwa najważniejsze punkty, na które patrzy się najpierw. Oczy i usta to właśnie to, na co zwracają uwagę mężczyźni.

Oczy zwierciadłem duszy

Okazuje się, że to właśnie oczy pierwsze przyciągają męskie spojrzenia. Mężczyzna, który jest zainteresowany kobietą, najpierw szuka jej wzroku. W ten sposób pragną odczytać jej osobowość a przede wszystkim odebrać informację, czy odwzajemnia ona jego zainteresowanie. W oczach można dostrzec przyzwolenie, życzliwość ale też lekceważenie, niechęć i narzucenie dystansu. Podobną rolę odgrywa uśmiech. Gdy go brak, jest to wyraźny sygnał baraku zainteresowania.

W przypadku, gdy się pojawia, zmienia całkowicie odbiór danej osoby. Nie trzeba chyba tłumaczyć jak uśmiech działa na mężczyzn. Zainteresowany mężczyzna odbiera go jako zachętę i przyzwolenie na następny krok. Ponadto uśmiech jest dla drugiego człowieka wyrazem akceptacji. Kobiety, które często się uśmiechają, są zdecydowanie atrakcyjniejsze dla mężczyzn niż te, wiecznie nadąsane czy nawet zamyślone. Szczery uśmiech potrafi sprawić, że inne elementy w wyglądzie kobiety schodzą na dalszy plan.

jak uśmiech działa na mężczyzn

Co się jeszcze liczy?

Według licznych ankiet rozpisanych wśród panów, po zbadaniu oczu i uśmiechu ich uwaga wędruje dalej. I tutaj jest ten moment, gdy wzrok pada na kształtną figurę a co za tym idzie na piersi, talię i nogi. Trzeba też zauważyć że mnóstwo panów zwraca szczególną uwagę na włosy, ich długość, kolor i ogólną kondycję. Zastanawiając się na co mężczyźni zwracają uwagę w kobietach, nie sposób nie wspomnieć o sposobie poruszania się i o głosie. Niezwykle ważny jest również schludny wygląd i niepowtarzalny styl ubierania się.

Na końcu należy również wspomnieć o klasie, czyli o tym, co kobietę szczególnie wyróżnia z tłumu. Kobieta z klasą zawsze przyciąga uwagę nie tylko osobników płci przeciwnej, nawet jeżeli według utartych schematów nie jest skończoną pięknością.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments