O tym jak zmieniają się trendy i pojmowanie piękna – czyli rozważania na temat męskości, metroseksualności i modysualności i mody

O tym jak zmieniają się trendy i pojmowanie piękna – czyli rozważania na temat męskości, metroseksualności i modysualności i mody

Wiele osób przykłada dużą wagę do swojego wyglądu zewnętrznego. A większość z nich jest jeszcze niezadowolona i ma kompleksy, a to z powodu dużego brzucha, nosa, wystającego podbródka… i tak można by wymienić. Choć bardzo dużo mówi się aktualnie o „ciałopozytywności”, to jednak niestety celebrycka „ciałopozytywność” zaczyna się i kończy na przedstawianiu retuszowanych zdjęć. W dzisiejszym poradniku zastanowimy się, jak zmieniają się trendy i pojmowanie piękna – czyli rozważania na temat męskości, metroseksualności i mody.

Piękno niejedno ma imię

Warto zauważyć, że uniwersalne pojęcie piękna nie istnieje dlatego też najlepiej akceptować siebie takim, jakim się jest. W każdym kraju można powiedzieć, że jest inny kanon piękna np. w krajach arabskich za najbardziej atrakcyjne uznaje się osoby o jasnej karnacji i jasnych włosach, z kolei w krajach skandynawskich uważa się, że ciemniejsza karnacja jest piękniejsza niż ta jasna. W Ameryce Południowej ceni się duże pośladki i piersi, a z w Europie jest totalny miszmasz, czyli niektórzy uznają, że ciało slim fit jest najbardziej atrakcyjne, a z kolei inni uwielbiają rubensowskie kształty. Ale zauważcie, te pojmowanie piękna zazwyczaj dotyczy kobiet, jakoś w przypadku facetów nie zwraca się uwagi na detale ciała. Można nawet powiedzieć, że my kobiety akceptujemy niedoskonałości w innych zdecydowanie bardziej niż u siebie. Jednak u mężczyzn kanon piękna nie obejmuje stricte ich urody, lecz bardziej styl i tutaj jeszcze do niedawna mężczyzna atrakcyjny = mężczyzna metroseksualny, a aktualnie najmodniejszy jest styl drwala.

A może tak akceptacja…

Pojmowanie piękna czy stylu będzie się zmieniać. Warto tutaj zauważyć, że w dużej mierze kanon piękna kreowany jest przez domy mody, ale i uwarunkowania kulturowe. Tam, gdzie tradycja, ale i stare i często okrutne obyczaje są ważne, uważa się, że kobieta powinna być grubsza i mieć szerokie biodra, bo wtedy urodzi dużo dzieci, ale to dobrze świadczy też o jej mężu, bo daje jej dobrze zjeść (sic!). Aż trudno uwierzyć, że takie rzeczy mają miejsce jeszcze w XXI wieku. Z kolei w krajach rozwiniętych to media czy domy mody dyktowały to, co można uznać za kanon piękna. Początek XXI wieku to dominacja stylu metroseksualnego, który był rozreklamowany przez Davida Beckhama. W wywiadach bez wstydu opowiadał on o stosowaniu wielu kremów, ale i zwracaniu dużej uwagi na swój wygląd, fryzurę itp. Z kolei aktualnie powoli odchodzić się od tego i teraz atrakcyjny facet to taki, który spędza mało czas na pielęgnacji. Używa tylko mocnej wody kolońskiej, którą pachnie jego broda bądź też gruby zarost. A może by tak zamiast zwracać uwagę na to, jak kto wygląda, zacząć siebie akceptować, ale i akceptować innych? W końcu każdy z nas jest inny i zdecydowanie nie należy negować innego stylu czy wyglądu. Aż chce się zacytować tekst piosenki Lady Gagi “I’m beautiful in my way’Cause God makes no mistakes”.

Trochę o trendach – trochę o stylu

Oczywiście nie mamy co się łudzić, że świat przestanie być próżny, a jedynym wyznacznikiem stylu nie będzie już torebka za 100 tysięcy ze skóry aligatora. Pamiętajcie, że dbałość o wygląd czy moda nie mogą przesłonić nigdy tego co jest najważniejsze, czyli wartości. A wartością nigdy nie będzie okrucieństwo wobec zwierząt. Owszem jeżeli lubicie zmieniać się, przechodzić metamorfozy to nic złego, ale pamiętajcie, że nie kosztem zwierząt, czyli naturalnym futrom mówimy także nie. Można dobrze wyglądać i jednocześnie nie przyczyniać się do okrucieństwa wobec zwierząt. Swoją drogą polecamy Wam stawianie na klasykę, bo dzięki temu ubrania czy dodatki będą przez wiele sezonów modne. Dlatego też jeżeli szukacie stylowych dodatków, które są ponadczasowe, to odpowiedzią na takie potrzeby jest sklep Solier.

Bądź sobą i nikim innym

Nie należy się kierować tym czego oczekują od ciebie inni. Nie musisz nosić rozmiaru XXS żeby być ładna. Bądź sobą, bo to Twoje życie. Jednocześnie pamiętaj, że moda się zmienia, ale styl zawsze pozostanie. Zwróćcie uwagę, że torby i torebki dla każdego mogą być stylowe lub passe, ale modele klasyczne są najbardziej uniwersalne. Zatem jeżeli chcecie kierować się modą, to klasyka jest absolutnym must have.

Moda się zmienia – styl pozostaje, ale nadal największą wartością jest nasze człowieczeństwo, a nie to jak wyglądamy. O tym należy przede wszystkie pamiętać, bo może wtedy świat nie będzie aż tak próżny.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments