Pielęgnacja sztucznych rzęs - jak dbać o przedłużone rzęsy?

Pielęgnacja sztucznych rzęs - jak dbać o przedłużone rzęsy?

Od zawsze marzyłyśmy o rzęsach jak firanki, ale dokuczała nam alergia na ciężkie i trudne do zmycia tusze? Odrzucała perspektywa mozolnego przyklejania i zdejmowania drogeryjnych kępek w domowym zaciszu? Szukałyśmy bardziej dyskretnego efektu? A może uznałyśmy, że pielęgnacja sztucznych rzęs wymaga zbyt dużego nakładu czasu? Nic bardziej mylnego!

Pielęgnacja sztucznych rzęs – spod wachlarza rzęs

Długie rzęsy są pięknym wykończeniem twarzy – tworzą ramę oka, a efektowne ich podkreślenie potrafi unieść opadającą powiekę i wydobyć dotąd skrywane spojrzenie. Proste zagęszczenie lub nawet lekkie przyciemnienie tych okolic wizualnie odmładza. Profesjonalne przedłużanie okazuje się zatem coraz częstszym wyborem, zaś właściwa pielęgnacja sztucznych rzęs nastręcza mnóstwo pytań.

jak dbać o przedłużane rzęsy

Metod przedłużania jest tyle, ile wyszukanych potrzeb kobiecej klienteli, jednak należyte dbanie o rzęsy stanowi podstawę w każdym przypadku. Dzięki kilku nieskomplikowanym regułom możemy wpłynąć na ich wytrzymałość i ustrzec się przed podrażnieniami. Właśnie zdecydowałyśmy się na zabieg, co dalej? Jak obchodzić się z nowym dodatkiem do naszej urody i jak dbać o przedłużane rzęsy?

Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Jeśli jesteśmy początkujące, nasze najczęstsze wątpliwości będą wiązały się z tym jak czyścić przedłużane rzęsy. W trakcie dwóch dób następujących po wizycie u specjalisty zaleca się szczególną ostrożność w kwestii nagłych zmian temperatur oraz jakiegokolwiek kontaktu z wodą.

Czasowo odpuśćmy sobie mycie włosów, gorące kąpiele, saunę czy pobyt w spa. Odtąd należy również odstawić olejki i balsamy myjące, gdyż mogą zaburzyć delikatną strukturę rzęs, zamiast tego rekomenduje się używanie lekkich toników lub płynów micelarnych.

jak czyścic przedłużane rzęsy

Podczas demakijażu unikamy nadmiernego tarcia i posiłkujemy się patyczkami kosmetycznymi – z tego też powodu doradza się z rozwagą podchodzić do kosmetyków wodoodpornych, bo wymagają rozpuszczenia produktem o bazie olejowej.

Posiadaczki tłustej cery muszą pamiętać, że nadmierna wilgoć w rejonie powiek może skończyć się przedwczesnym wypadaniem rzęs, dlatego warto zainwestować w bibułki matujące. Poprawna pielęgnacja sztucznych rzęs nie sprawi nam większych trudności, jeżeli tylko podążymy za wymienionymi zasadami, które praktykowane wejdą w nawyk i staną się stałą częścią dnia.

Sztuczne rzęsy – jak dbać?

Na tym etapie można już uczęszczać na basen, a sauna nie powinna wyrządzić rzęsom większej krzywdy – pod warunkiem, że nie dzieje się to nagminnie. Pamiętajmy, że pielęgnacja sztucznych rzęs nie kończy się wraz z upływem okresu ochronnego.

Możemy co prawda używać tuszu czy dokładać dodatkowe kępki, jednak warto mieć na uwadze, iż tego rodzaju ingerencje bywają ryzykowne. Staramy się zanadto nie dotykać okolic oczu – tutaj zdecydowanie przyda się wiedza o tym jak myć sztuczne rzęsy przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

jak myc sztuczne rzęsy

Nigdy nie zdejmujmy rzęs samodzielnie, choćby ich aktualny stan pozostawiał wiele do życzenia. Nie przejmujmy się, jeśli od zabiegu kilka rzęs zdążyło wypaść, ponieważ jest to całkowicie naturalny proces. Odczekajmy do kolejnej wizyty, która powinna nastąpić w ciągu dwóch-trzech tygodni w zależności od cyklu wzrostu rzęs.

Wiemy jak dbać o sztuczne rzęsy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zaryzykować i sprawić sobie swój pierwszy komplet. Taka odmiana może miło nas zaskoczyć, zwłaszcza gdy na co dzień nie nosimy makijażu, a mimo tego chciałybyśmy zawsze wyglądać świeżo i atrakcyjnie. To co, próbujemy?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments