Pierwszy raz na solarium - jak korzystać, jak się przygotować?

Pierwszy raz na solarium - jak korzystać, jak się przygotować?

Pierwszy raz na solarium może być stresujący. To dlatego warto wiedzieć, jak się do niego przygotować, aby opalanie faktycznie było skuteczne i bezpieczne. Sprawdź koniecznie w jaki sposób przygotować się na twoją pierwszą wizytę w solarium.

Jak korzystać z solarium pierwszy raz?

Pierwsza wizyta w solarium wymaga posiadania przynajmniej minimum wiedzy oraz przygotowania. Na całe szczęście nie jest to nic skomplikowanego ani czasochłonnego. Pierwsza wizyta na solarium po prostu powinna być dobrze zorganizowana, chociażby pod kątem wyboru solarium.

Pierwszy raz na solarium musi być profesjonalny, ponieważ to także na miejscu zaczerpnąć można istotnych informacji, których najlepiej, jeśli udzieli wykwalifikowany personel. Warto też zastanowić się nad samym typem i metodą opalania.

Dostępne, najpopularniejsze opcje to te z łóżkiem leżącym oraz te stojące w formie tuby. Oczywiście należy upewnić się również, iż wcześniej kabina została dokładnie zdezynfekowana. Nie można zapomnieć również o odpowiednio chroniących, ciemnych okularach. Oczy są niezwykle wrażliwe i nigdy nie wolno wchodzić na solarium bez nich.

jak korzystać z solarium pierwszy raz

Dobrym pomysłem jest także opalanie się w bieliźnie. Zarówno z powodów higienicznych, jak i zdrowotnych. Bez dwóch zdań lepiej posiadać niewielkie, białe paski od bielizny, niżeli narazić się na groźne i niebezpieczne podrażnienia w tak delikatnych miejscach, jak strefy intymne oraz kobiece piersi.

Solarium- efekty po pierwszym razie

Pierwszy raz na solarium także daje oczekiwane efekty, choć na pewno skóra, która dawno nie była poddawana procesowi opalania, reaguje na to w zupełnie inny sposób, niż osoby, które pozostają opalone przez cały rok.

Oczywiście czas pierwszego opalania powinien być krótki, aby uniknąć bolących i szkodliwych poparzeń. Efekty po pierwszym razie na pewno będą delikatne, ale widoczne.

Czy po solarium można się kąpać?

Oczywiście. W końcu uzyskana opalenizna jest trwała, nie taka, jaką można wykonać, wspomagając się samoopalaczem. Na pewno jednak zdrowiej będzie wybranie chłodnego prysznica lub ewentualne chłodnej i krótkiej kąpieli, niżeli przez godziny moczyć się w gorącej wodzie.

czy po solarium można się kapać

Należy pamiętać, że każda opalenizna to delikatne podrażnienie i poparzenie skóry. To dlatego ciepła i gorąca woda nie są wskazane.

Kiedy wychodzi opalenizna po solarium?

Pierwsze efekty widoczne są już po kilku godzinach, gdy skóra nieco odpocznie. Warto jednak zaznaczyć, iż wszystko zależne jest od długości opalania a także od własnej karnacji. U osób z ciemną karnacją, uzyskany efekt może szybciej stać się w pełni naturalny, niż u osób z jasną skórą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments