Prasowanie zmarszczek – żelazko na zmarszczki

Prasowanie zmarszczek – żelazko na zmarszczki

Obecnie jest dużo zabiegów medycyny estetycznej, które mają na celu usunięcie zmarszczek albo ich spłycenie. Osoby, którym zależy na opóźnieniu procesu starzenia, mają szeroki wybór różnych metod. Może to być botoks, wypełnianie tkanki kwasem hialuronowym albo mezoterapia. Są jednak i inne metody, o którym nie jest tak głośno, a które pomagają w walce ze zmarszczkami. Interesującą metodą, której się ostatnio słyszy, jest prasowanie zmarszczek.

Metoda prasowania skóry

Nazwa tej metody pochodzi od tradycyjnego urządzenia służącego do prasowania, czyli od żelazka. W rzeczywistości jest to specjalna pompa, która działając na zasadzie elektrostymulacji, wykonuje masaż próżniowy tkankom. Prąd działający na tkanki, likwiduje napięcia mięśniowe i wygładza skórę, przez co wygląda ona młodziej.

Taka stymulacja sprawia, że komórki skóry reagują i intensywniej się regenerują. Układ limfatyczny zaczyna lepiej funkcjonować i poprawia się krążenie, dotlenia się cera, staje się nawilżona i lepiej odżywiona. Efektem prasowania zmarszczek jest jędrniejsza skóra, gęściejsza, napięta i bardziej elastyczna. Poprawia się również kształt i koloryt twarzy.

Usuwanie zmarszczek i wygładzanie skóry

Metoda usuwania zmarszczek, która wykorzystuje żelazko do twarzy, stanowi świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie znoszą zabiegów przy użyciu igieł. Prasowanie zmarszczek jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym. Nie jest on inwazyjny, stąd zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników wśród kobiet. Czas wizyty w gabinecie dermatologa jest stosunkowo krótki (ok. godziny).

Zabieg prasowania zmarszczek powinien być poprzedzony gruntownym oczyszczeniem skóry. Dopiero po przejściu przez ten etap można przyłożyć żelazko na zmarszczki i poddać je działaniu elektrostymulacji prądem. Po tym zabiegu należy nałożyć na twarz odżywczy krem lub maskę.

Zabieg – koszt i sesje

Koszt usługi (wizyty) nie jest drogi, wynosi ok. 100 zł. Po pierwszej sesji widać pierwsze efekty, ale na większe trzeba poczekać. Dopiero po kilku zabiegach efekt będzie bardziej widoczny. Oczywiście dużo też zależy od cery i innych czynników. W zasadzie każda osoba jest nieco inna, u jednych wyraźne efekty widoczne są po 2-3 zabiegach, a u innych potrzeba większej ilości zabiegów.

Odstępy pomiędzy poszczególnymi sesjami powinny wynosić kilkanaście dni. Jest to konieczne, aby dać tkankom czas na regenerację. Prasowanie żelazkiem należy wykonywać w sprawdzonym gabinecie, w którym lekarz zna się na rzeczy i potrafi odpowiednio ułożyć plan leczenia oraz zmodyfikować go w razie takiej potrzeby.

Żelazko przeciwzmarszczkowe na własne potrzeby

Czy można posiadać żelazko przeciwzmarszczkowe w domu? Jeżeli ktoś ma taką potrzebę, oczywiście może postarać się o posiadanie takiego żelazka dla siebie. Ważne jednak, by wiedział, jak się należy z nim obchodzić, jakie czynności poprzedzają wykonanie zabiegu oraz posiadał minimum wiedzy medycznej w tym zakresie. Jeżeli zaś nie czujemy się na siłach, wolimy wizyty w gabinecie lekarskim, to ten sposób będzie najbezpieczniejszy.

Wygładzanie, redukowanie czy usuwanie zmarszczek żelazkiem jest zabiegiem dedykowanym dla kobiet w różnym wieku, zarówno 30-kilku letnich, jak i po 50. roku życia. Prasowanie żelazkiem nie zlikwiduje całkowicie zmarszczek czy kurzych łapek, ale wyraźnie je spłyci i wygładzi skórę, poprawi jej gęstość i elastyczność. Skóra będzie o wiele jędrniejsza i zdrowiej wyglądająca.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments