Sposób na przetłuszczające się włosy - co zrobić, jak zapobiec?

Sposób na przetłuszczające się włosy - co zrobić, jak zapobiec?

Nadmierne przetłuszczanie to jeden z najczęściej występujących problemów z włosami. Dotyka zarówno osoby, które znają się na pielęgnacji włosów, jak i te, które ograniczają się do stosowania szamponu drogeryjnego. Jeśli zastanawiamy się, jaki jest najlepszy sposób na przetłuszczające się włosy, przede wszystkim należy podejść do problemu kompleksowo.

Dlaczego skóra głowy się przetłuszcza?

Aby dowiedzieć się, co zrobić na przetłuszczające się włosy, musimy ustalić przyczynę tego stanu. Być może podrażniamy skórę głowy, stosując zbyt mocne szampony lub stylizując włosy na gorąco.

Przetłuszczanie się włosów zwiększają także niektóre nawyki związane z ich myciem – na przykład długie trzymanie mokrych włosów w turbanie lub spłukiwanie ich gorącą wodą.

jak zapobiec przetłuszczaniu się włosów

Warto zastanowić się nad tym, jak traktujemy skórę głowy. Jeśli nie popełniamy takich błędów, a problem nadal występuje, zastanówmy się następnie, co zrobić na przetłuszczające się włosy. Domowe sposoby na rozwiązanie tego problemu z pewnością mogą pomóc.

Płukanki – domowy sposób na przetłuszczające się włosy

Samodzielnie robione płukanki z ziół regulujących pracę gruczołów łojowych to najlepszy sposób na przetłuszczające się włosy. Mogą to być płukanki do włosów z mydlnicy lekarskiej, szałwii, łopianu, chmielu lub mięty pieprzowej.

Warto także robić naturalne maseczki nawilżające na skórę głowy, np. z miodu – być może skóra wydziela zbyt wiele sebum, bo jest nadmiernie wysuszana. Domowe sposoby to pierwszy krok, zanim sięgniemy po szampon przeciw przetłuszczaniu się włosów.

co zrobić na przetłuszczające się włosy

Specjalne produkty regulujące produkcję sebum

Jeśli wciąż nie wiemy, jak zapobiec przetłuszczaniu się włosów, pomocne będą dedykowane temu problemowi produkty. Należą do nich wcierki z ekstraktami ziołowymi i olejkami, które uspokoją skórę głowy i zmniejszą wydzielanie łoju.

Specjalne szampony mogą zawierać glinkę i być oparte na łagodnych detergentach, co na przetłuszczające się włosy wpłynie korzystnie po dłuższym czasie stosowania.

Sposób na przetłuszczające się włosy nie musi być zewnętrzny – można także przyjmować suplementy diety, które ogólnie poprawiają stan skóry głowy i włosów. Warto także wprowadzić dietę na zdrowe włosy, która dodatkowo poprawi kondycję twoich włosów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments