Złota biżuteria jako prezent dla kobiety

Złota biżuteria jako prezent dla kobiety

Złota biżuteria to najpopularniejszy element damskiej biżuterii. Noszona na co dzień podkreśla walory urody, wyróżnia ubiór, dodaje blasku oczom. Ze złota mogą być wykonane pierścionki, kolczyki, naszyjniki, zawieszki, łańcuszki. Wszystkie części biżuterii mogą pasować do siebie stylistycznie, ale nie muszą. To wyobraźnia i wyczucie estetyki najsilniej podpowiada nam, w jaki sposób nosi się złotą biżuterię, by ta dodawała uroku.

Biżuteria złota na świąteczny prezent

Dawno minęły czasy, gdy kobieta otrzymywała biżuterię złotą tylko z dwóch źródeł: w spadku albo od narzeczonego i męża. Zmiana obyczajów spowodowała, że kobiety, w miarę swoich możliwości, same wybierają i kupują biżuterię, również tę złotą. Niemniej cały czas biżuteria złota to jeden z najlepszych pomysłów na świąteczny prezent lub podarunek na każdą inną dowolną uroczystość.

Gdy w rodzinie brakuje pomysłów na prezent pod choinkę, biżuteria wykonana ze złota zawsze wywoła uśmiech na twarzy. Jednak nie tylko kruszec ma tu znaczenie. Liczy się wzornictwo i wykonanie, ewentualne dodatki w postaci kamieni. Ma znaczenie kolor złota, ale tylko estetyczne, pod uwagę bierze się również próbę metalu, ale to już mocno pragmatyczne podejście, chociaż mówiące wiele o samym darczyńcy.

Biżuteria złota na co dzień

Od dawna złotą biżuterię również nosi się na co dzień, także do pracy. Zmiana postrzegania szlachetnych dodatków noszonych przez kobiety, bez wyraźnej okazji, wymusiła na projektantach nowe podejście do tematu. Popularne wcześniej duże złote pierścienie z kamieniami, pełne kolczyki złote i wyraziste naszyjniki znalazły swoje odpowiedniki w nowych projektach.

Biżuteria złota już nie musi błyszczeć z daleka, opalizować na palcu czy opadać pod ciężarem kamienia. Nowoczesne kobiety preferują modele delikatne, stawiają na kunszt, a nie na ilość kruszcu, uwielbiają komponowanie delikatnego złota z drobniutkimi kolorowymi kamieniami. W ten sposób złote dodatki noszone do pracy nie przykuwają uwagi, zdobią, ale nie dominują, mają za zadanie uzupełniać strój i wcale nie muszą być widoczne przy pierwszym kontakcie. Sprawdź szeroki asortyment biżuterii:

Wszystkie kolory złota

Biżuteria złota nie ogranicza się do żółtej barwy kruszcu. W zależności od domieszek minerałów złoto może przybrać wiele odcieni. Na uwagę zasługuje biżuteria wykonana ze złota białego czy różowego. Ale złoto może być również niebieskie, gdy zawiera żelazo i nikiel, może mieć kolor zielony w połączeniu stopu złota ze srebrem, a nawet fioletowy, gdy złoto łączy się z glinem.

Artykuł partnera

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments